Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hádka o počítač

20. 5. 2008

Šla jsem s Kájou a Ivankou z města, když se ti dva najednou začali hádat. Prý kdo půjde první na počítač. Byla jsem utahaná, po noční a tak mě čím dál víc vytáčeli. Říkam jim: "Nechte toho haranti, jsem dnes totálně nevyspaná a když jsem nevyspaná, víte, že je to nebezpečné a že se může stát cokoliv!" Ale jako kdybych vůbec nic neřekla, ti dva se nenávistně propichovali pohledem a vykřikovali na sebe čím dál horší věci. Já se už v duchu hroutila a představa poklidného večera se mi rozplývala před očima. Proč oni si vždycky najdou tu nejvhodnější chvíli, kdy by člověk za trochu klidu prodal i vlastní mámu?!

A pak se najednou stal zázrak! Ivča najednou říká: "Víš co, Kájo? Co kdybychom vždycky, když se začneme hádat, začali na sebe mluvit takovou řečí jako Rimmer, když mu polymorf vysál vztek? Co bys říkal na tento můj návrh Karle?" A Kája se okamžitě chytil! "Ano, sestro, to je opravdu vynikající nápad, ale měl bych k němu jednu drobnou připomínku..." A říkal to přesně takovým tím mongoloidním hlasem, jako Rimmer v Červeném trpaslíku. "Mohl bych ti dát napřed přes držku?" A Ivča - " Ano Karle, to je velice zajímavá připomínka, ale dovol mi, abych navrhla svůj vlastní návrh. Myslím, že by bylo opravdu ke prospěchu věcí, kdybych na ten počítač šla dnes první já."  Kája: "Já sice uznávám, že je to dobrý nápad, ano, měla bys tam jít první, ale první tam půjdu já." A takhle to pokračovalo a pokračovalo a já se za chvíli chechtala nahlas jak blbá na té ulici a oni nehli ani brvou a stejnými slabomyslnými hlasy pokračovali v uhlazeném rozhovoru až k domovu, dokud se naprosto v míru a vzájemné zhodě nedohodli.Obrazek

A nakonec to vůbec nebyl špatný večer a já šla brzy a v klidu spát, bez toho aby se mi klepaly srdeční chlopně. A jaké z toho plyne ponaučení? No přece: DÍVEJTE SE VŠICHNI NA ČERVENÉHO TRPASLÍKA! JE TO TEN NEJSUPROVĚJŠÍ SERIÁL NA SVĚTĚ!!! 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hádka o počítač

(Pakoš, 28. 5. 2008 14:56)

To je perfektní povídka - a snad ještě lepší,než povídka, protože je přímo ze života!Představoval jsem si celou situaci a smál jsem se jako blázen...Takže piš i hodně o sobě MÁŠ na to!